Jak vyrábím zahradní stůl

V tomto článku si popíšeme výrobu betonového stolu. Nebudu se zde věnovat hlubokému rozboru výroby, jelikož postup výroby je téměř totožný s výrobou betonových laviček a byl jim věnován celý miniseriál v předchozích článcích. V miniseriálu byla popsána téměř celá výroba od rozboru několika druhů forem přes postup výroby a finální povrchovou úpravu. Dle tohoto postupu vychází i výroba betonového stolu, avšak je zde pár drobných odlišností.

První odlišnost je již ve tvaru betonové nohy, díky které se musí zvýšit množství betonářských výztuží, které jsou zalité v betonu. Vyšší obsah betonářských výztuží je z důvodu zachování vysoké pevnosti odlitku. Další rozdíl spočívá ve složitosti celé formy, jež je díky své konstrukci značné obtížnější na rozebrání a zejména na jejím složení. Forma se totiž na rozdíl od formy na lavičku skládá z mnohem více kusů, které musí být při skládání přesně umístěny, jinak by docházelo ke značnému vytékáni betonu a tím by vznikly neopravitelné odlitky.

Drobné rozdíly můžeme nalézt i při výrobě výdřev, které se odlišují zejména svým rozměrem. Vrchní fošny stolu jsou vyrobeny z fošen šířky 190 mm na rozdíl od laviček, které se dodávají s fošnami šířky 170 mm. Všeobecně by se dalo říct, že čím širší fošnu máme, tím více se nám bude během sušení ohýbá. Přesněji řečeno fošna se ohýbá stejně, ale díky její větší šířce je prohnutí více zřejmé. Tento přirozený jev není žádný problém, jelikož všechny plochy fošny jsou ohoblovány na jmenovitý rozměr a tím dojde ke srovnání ploch. Následné opracování fošen je již totožné s výrobou betonové lavičky. Odlišují se pouze rozteče vrtaných děr, které jsou pochopitelně jiné z důvodu odlišného výrobku. 

 

Postrádáte zde nějakou informaci? Rád Vám poradím v kontaktech níže.

Zpět na produkty - www.zahradnisezeni.cz_1

×

Splátková kalkulačka ESSOX